Radek Smuda jméno mé

Při tvorbě těchto stránek jsem se nakonec nejvíce zamyslel právě nad osobním profilem a položil si dvě zásadní otázky: "Co se chtějí čtenáři o mně dozvědět?" a "Co jim chci o sobě říct?".

Angličtina mě vždy bavila

Radek Smuda - učitel angličtiny

Každý míváme ve škole jeden nebo hned několik oblíbených předmětů. Mě škola bavila jako taková a angličtina nejvíc. V sextě na gymnáziu mi bylo nabídnuto, na základě slohové práce, stipendium ve formě trimestrálního studijního pobytu na Fulneck School v Pudsey v Anglii, kde jsem se zdokonalil v angličtině a složil certifikát z angličtiny (Certficates in Communicative skills in English, University of Cambridge). Na vysoké škole v Liberci jsem si z předmětů nejvíce oblíbil Anglickou lexikologii a Americké studie.

Učitelem angličtiny z vlastní vůle

Učitelství angličtiny jsem si vybral ještě na Gymnáziu Františka Palackého v Neratovicích, když jsme si v posledním ročníku mohli zvolit pedagogický seminář. Tehdy jsem zjistil, že mě výuka angličtiny opravdu baví a pokračoval ve vzdělání na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci obor Učitelství anglického jazyka a informatiky pro 2. stupeň ZŠ. Studium na VŠ jsem završil úspěšným složením státních zkoušek.

Jdu životem svou cestou

Na univerzitě v Liberci jsme měli spoustu praxe ve školách každý rok. Životní zkušenosti jsem však nabral ve velkém až když jsem učil v jazykové škole Studyline v Liberci (kurzy a doučování angličtiny). Po dokončení školy jsem se přestěhoval do Prahy, kde jsem se po roční spolupráci s další jazykovkou rozhodl stát vlastním pánem a učit angličtinu na živnostenský list.

Práce s lidmi mě baví

Angličtinu se učím již od svých 10 let! Začal jsem na základní škole, dále na gymnáziu a následně na vysoké škole. To celé jsem okořenil studiem v Anglii, kde se mi moc zalíbilo. Uchvátil mě tamější životní styl, mirné klima a vřelost lidí. To je také důvod, proč se tam rád vracím a kde čerpám inspiraci pro výuku angličtiny. Rád objevuji nové věci a pracuji tak, aby i moji klienti se učili pro radost. Tak se z potřeby mluvit anglicky stane i záliba.

Radek Smuda
učitel angličtiny

 

Angličtina v Praze

Praha

T: +420 604267389
E: info@englishteacher.cz
A: Dvorecká 534/5
    Praha 4 - Podolí
>> kontakty

Můj život v číslech

1981narození
1992-2001Gymnázium Františka Palackého, Neratovice
1998Fulneck School, Leeds (Anglie)
2000-2001praxe na ZŠ Libiš
2001-2007Technická univerzita v Liberci
2001-2002praxe na ZŠ Františkov, Liberec
2004-2005praxe na ZŠ Ruprechtice
a ZŠ Husova, Liberec
2004-2006práce pro Studyline, Liberec
2007- soukromý učitel angličtiny